دپارتمان مهندسی شبکه


درباره دپارتمان :

امروزه شرکتها ناچار به استفاده از کامپيوتر در جهت خودکار سازی بسياری از فعاليتهای روزانه جهت تسريع در امور و کاهش خطای نيروی انسانی و همگامی با شرکتهای رغيب میباشند و اين کار توانسته بسياری از مشکلات را برای شرکتها و سازمانها که بهدنبال گسترش جمعيت و ارتباطات بر حجم کاری آنها افزوده شده برطرف سازد.

اما وجود اين سيستم و خو گرفتن شرکتها با اين سيستمها به سبب اثبات راندمان کاری که داشته اند باعث شده تا طراحی، اجرا و نگهداری اين سيستمها به مساله ای پر اهميت تبديل شود. امروز در شرکتها دهها و صدها کارمند مشغول به کارند که همگی از يک کامپيوتر در مقابل خود استفاده ميکنند. در واقع کامپيوتر ها در ادارات نقش قلم، کاغذ، ماشين حساب، بايگانی اطلاعات، دفترچه آدرسها و تلفنهای مشتريان، منشی هماهنگ کننده امور و بسياری موارد ديگر شده که اين باعث ميشود از کار افتادن هر يک از اين سيستمها به مدت هر چند کوتاه به منزله خسارت برای شرکت باشد پس به فردی احتياج است تا هم به صورت روزانه سيستم را مورد نظارت قرار دهد و در صورت بروز هر گورنه خطا در يکی از سيستمها در زمانی کوتاه قادر به راه اندازی مجدد باشد تا خسارت به حداقل خود برسد.

بعنوان يک متخصص IT شما دو اعتبار نامه مختلف برای کسب مهارت در سيستمهای ويندوزو XP ميتوانيد کسب کنيد. يکی MCSA و ديگری MCSE و اين شما هستيد که بايد تصميم بگيريد کدام يک با شغل شما همخوانی بيشتری دارد:


مايکروسافت پيشنهاد ميکند اگر شما مسئول مديريت، نگهداری و عيب يابی يک سيستم هستيد و دارای 6 تا 12 ماه سابقه کار در اين زمينه را داريد مدرک MCSA را انتخاب کنيد و اگر وظيفه شما برنامه ريزی، طراحی و اجرای سيستمها است و دارای حداقل يک سال سابقه کار در اين زمينه هستيد MCSE را انتخاب کنيد. MCSE (مهندسی سيستم ها)

مدرک MCSE مايکروسافت اولين مدرک برای متخصصين IT است که وظيفه تحليل، طراحی و اجرای سيستمهای مبتنی بر ويندوز را در دفاتر و ادارات مشاغل مختلف به عهده دارند.

مدرک MCSE برای افرادی مناسب است که در يکی از پستهای: مهندس يا تحليلگر سيستمها، مهندس بخش فنی، مهندس يا تحليلگر شبکه، مشاور فنی مشغول به فعاليت هستند.

کلیه حقوق مطالب و عکس های سایت متعلق به مجتمع فنی ایران می باشد.

طراح و برنامه نويس : شرکت آيتيسا